Araştırma Ekibi Kuruyoruz

Doktoramızın sonlarına doğru geldiğimiz için aklımızdaki diğer projeleri yavaş yavaş ortaya çıkarma vakti geldi. Belirli bir süredir danışman hocam Prof. Olhan ile bir araştırma ekibi oluşturmayı tartışıyoruz. Burada işin ayrıntılarına kısaca değinmek istiyorum.

Bizim çalıştığımız alanda genelde birkaç kişilik araştırma grupları var. Biz bu mevcut birkaç kişilik grubumuzu büyütmek ve bilime katkı sağlayacak bir ekip kurmak istiyoruz. Yaklaşımımızın başlıca özellikleri şöyle;

– Genç öğrenci arkadaşlarımızla birlikte öncelikle bilimin güzelliğini tartışacağız,
– Ardından bilim yapmak için gerekli olan bilim felsefesi, yabancı dil bilgisi, bilgisayar programları, araştırma yapım süreçleri, uluslararası bilim camiasını takip vb. konularda eğitimler düzenleyeceğiz,
– Eğitim programları sonrası başarılı ve ilgili arkadaşlarımızla bir ekip oluşturacak ve bu ekip ile birlikte çeşitli araştırma projeleri oluşturacağız. Bu araştırma projeleri sadece bizim aklımızda olan araştırma konuları olmayacak. Aynı zamanda yeni ekibimizin araştırmak istediği konuları da içerecek. Daha işin başında olsak da şimdiden 4-5 proje önerisinin altyapısının hazır olduğunu belirtmek isterim.
– Kısaca genç dostlarımızla birlikte bilimsel araştırma yapmak için uzun dönem bir plan çerçevesinde bir araştırma ekibi kuruyoruz.

Bu konu bizi çok heyecanlandırmaktadır. Hem kendi belirlediğimiz hem de genç arkadaşlarımızın ilgi duyduğu birçok araştırma konusu bulunmaktadır. Bu ekip ile birlikte çok güzel bilimsel işler yapacağımızı düşünüyorum. Şimdilik daha çok yeni. Ayrıntılarını ilerde paylaşacağım.

Bu arada yaz için ilk planımız yabancı dilin geliştirilmesi;
– 12 Haziran 2016 saat 11.00’de bölümde buluşuyoruz. Çeşitli bilgisayar programları çerçevesinde yabancı dilin geliştirilmesine yönelik temel bir program belirleyeceğiz.

Not; İlk etkinliğimiz herkese açık. Bekleriz : )

Bu yazı Araştırma Teknikleri kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Araştırma Ekibi Kuruyoruz için 2 cevap

  1. yunus ü. der ki:

    Mevcut araştırma ekibinin genişletilmesi, gençlerin önünün açılması, özellikle gençler için muazzam bir fırsat. Bir düşünürün dediği gibi “Ancak kendine güvenen insanlar gençlerle çalışırlar.” Saygıdeğer hocamızın da iyi bir rehber olacağına şüphem yok.

    • Alper der ki:

      Yorumunuz için teşekkür ederim Yunus Bey. Ancak daha işin çok başındayız. Ben de çok güzel olacağını düşünüyorum. Hep birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir